Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in D:\Inetpub\orr\templates\lightbreeze-red-hebrew\index.php on line 12
שמעון פרס מבקר בישיבת פונוביז' ומהללה - מכתבי אזרחים - מפלגת אור

 

מפלגת אור בתקשורת

שמעון פרס מבקר בישיבת פונוביז' ומהללה - מכתבי אזרחים

מפרסמים את החנפים -  שמעון פרס – מכתבים של אזרחים

אסור לתת לדברים לעבור בשתיקה. מחאה צריכה לבוא לפחות מאתנו – הציבור.
כל זמן וכל שעה יפים למחאה למען ידעו ויראו הפוליטיקאים שיד על הדופק בקרב האזרחים.
 
אנא כתבו לנשיא את שעל לבכם עד שיחזור בו ויצהיר: "התופעה שהחרדים מקימים מדינה של עולם ישן בתוך מדינה מודרנית צריכה להיפסק, עליהם להתגייס, ללמוד השכלה כללית ולצאת לעבוד.
 
כתובת הדואר של משרד נשיא המדינה
 public@president.gov.il
 
הנה דבריו הישירים והקולעים של העיתונאי נחמיה שטרסלר מעיתון "הארץ" :
"אבל מרגיז עוד יותר היה לשמוע את הנשיא אומר, שאין להאשים את החרדים בכך שהם לא עובדים. האשמים הם דווקא החילונים, שלא יצרו בעבורם תנאים "שמתאימים לאורחות חייהם, כי הגיע הזמן להפסיק עם ההתבודדות הזאת, שמישהו שהולך עם ?ארבע כנפות' הוא כאילו מישהו אחר".

וזאת כבר עלילה ממש. איך מעז פרס להאשים את החילונים בבטלנות החרדים?
המאמר במלואו
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1155974.html


מכתבי אזרחים שנשלחו לשמעון פרס והגיעו גם אלינו
 
 
24 מרץ 2010
כבוד הנשיא! כיצד הוכיתי בעיוורון?
אני יליד חיפה. בוגר ביה"ס הריאלי והטכניון.
בהיותי בן 15 גוייסתי להגנה ומאותה שנה לא הייתה לי יותר חופשת קיץ: חודשי התנדבות לקיבוץ ולמושב, קורס מכי"ם-חג"ם בהיותי בן 16 וקורס מכי"ם (בהגנה) בין י"א ל-י"ב.
מיד עם סיום התיכון: שנתיים במשטרת הישובים העבריים, כשעיקר עיסוקי הדרכה של חברי ההגנה. באותה תקופה עברתי קורס ממי"ם (ג'וערה 45) וקורס קציני חבלה ארצי.
בדצמבר 1947 הפסקתי את לימודי בטכניון והקמתי את ביה"ס החטיבתי לחבלה ומיקוש. לאחר זמן דרשתי לעבור לדרג הלוחם ונתמניתי למ"פ בחטיבת כרמלי.
עם תום הקרבות בתש"ט חזרתי לטכניון ומיד עם סיום לימודי יצאתי לעבוד בתעשיה.
כמובן שהמשכתי למלא תפקיד מ"פ (ואח"כ סמג"ד) במילואים ובמלחמות.
בהיותי בן 28 יצאתי לקורס מפי"ם. סיימתי את שירותי במילואים (סופו בהתנדבות) בגיל 54. את פעילותי היצרנית סיימתי בהגיעי לגיל 69 – בהרגשה שעשיתי משהו למען עמי ומולדתי.

והנה עתה, כשקראתי ושמעתי את דבריך בבני-ברק אני תוהה: האם הייתי "התועה בדרכי החיים"?
יתכן שאילו בחרתי "בדרך הנכונה" הייתי מגיע להיות ראש ישיבת פּהניבז, למשל. הייתי מתפרנס אז מזיעת העמלים... מלסטם את הבריות ו... מבזה את התורה – הכל כמאמר הרמב"ם (הל"ת פרק ג').
יכולתי לבוז למדינת ישראל, לערער את אמון חייליה ואולי אחרי כל זאת אף... לזכות לתשבחות, מנשיא מדינתי.

נשיאי הנכבד! למה לא פקחת את עיני בזמן?


על החתום: עמוס הרדוף.
 
13.03.2010
לכבוד   
מר שמעון פרס,
נשיא מדינת ישראל.

שלום וברכה,

אני זוכרת אותך שזור בתוך נוף ילדותי, כאיש מכובד משכמו ומעלה,  שדבריו שקולים ומדודים וחכמים .  יודעת את פועלך למען המדינה שאין ערוך לה.  הצטערתי בזמנו כשלא נבחרת לראשות הממשלה ועוד יותר הצטערתי כשמשה קצב נבחר במקומך, ואנוכי אמרתי: "עיניים להם ולא יראו?"

אינני שולחת לך מייל זה כדי להחניף לך, בכלל לא.  אני מרגישה צורך להביע זעזוע  ומחאה על ביקורך ודבריך בישיבת פוניבז' בבני ברק.

הבטתי ולא האמנתי למראה עיני ובטח לא למשמע אזני.   אתה "גאה" שבן גוריון פטר משירות כמה מאות חרדים?  במה יש להתגאות? באחת השגיאות החמורות של בן-גוריון?

האם – לאחר שעברו כמה עשרות שנים,  וכמה מאות חרדים פטורי שירות הפכו למאות אלפי משתמטים, האם עדיין אתה גאה? 
מסתבר – לפי דבריך – שדווקא החילוניים אשמים בהשתמטות החרדים. "לא יצרנו להם תנאים הולמים".  החרדים, שאתה כל כך רוצה ביקרם, אינם ציוניים כלל.  האם הצצת בספרי הלימוד שלהם?  האם הם מוקירים ומכבדים את סמלי ישראל?
ואני אשאל היכן כאן הגאווה?  אני מצאתי חרפה וחנופה בלבד.

אדוני הנשיא, כל משפחתי (למעט פלג קטן ממנה) הם חרדים ומתגוררים בבני ברק, בירושלים ובבית שמש.  כולם לומדים תורה וגמרא ותלמוד, אבל לא חשבון ואנגלית ומדעים וכל מה שאדם בן תרבות כיום חייב לדעת.  המדינה תומכת בהם והם – אנשים צעירים ובריאים – אינם עובדים.  רובם, אדוני הנשיא, הם פרזיטים!

ראה, מר שמעון פרס, את אחוז המשתמטים משירות צבאי בקרב החילוניים. אני עצמי שמעתי בשנים האחרונות בני נוער בסיום התיכון, השואלים עצמם מדוע עליהם להקריב חייהם בעוד צעירים בריאים אחרים "ממיתים עצמם באוהלה של תורה"?   יש לך תשובה בשבילם?
 
כיצד אתה רואה את עתיד המדינה בעוד כמה עשורים, אדוני הנשיא?  רד אל העם בבקשה, שאל את האיש הפשוט ברחוב או בשוק.  אולי תשמע מהם כמה אמיתות כואבות שלא תאהב לשמוע.  אבל אנחנו דואגים למדינה הזאת, שדם ילדינו נשפך למענה.   אנחנו חרדים שהמיעוט החרדי,  המתרבה והולך, ישלוט על המדינה הזאת כפי שהאיסלאם משתלט על מדינות רבות בעולם.  כבר כיום המיעוט משתלט על הרוב!

איך תראה המדינה שלנו בעוד כמה עשורים?  יש בינינו כמה רואי שחורות המפקפקים אם תהיה עוד מדינת ישראל.  הרי אנחנו הורסים במו ידינו כל חלקה טובה.

מצאתי לנכון לכתוב ולומר לך זאת, מר פרס.  אני כותבת את הדברים בצער ובכאב משום שיש לי עדיין כבוד למוסד הנשיאות במדינת ישראל. 
אני מקווה כל כך שמחזות חנופה כאלה לא יחזרו על עצמם.

בברכה,
בת-שבע נוסבאום

כבוד הנשיא,
 
אני מבקש להתנצל בפניך.
רק אחרי ביקורך בבני ברק, בשבוע שעבר, במהלכו כבשת את לב מארחיך בדברי חנופה לרוב, תוך הבעת "גאווה" על שחרור בני הישיבות משרות בצה"ל, הבנתי עד כמה אני סתם אזרח ללא ערכים.
מגיל 14-15 אני ציוני ולכן בגיל 21, לפני 35 שנה, עליתי ארצה מבלגיה.
שירתתי בצה"ל ויצאתי למילואים עד שצה"ל שיחרר אותי.
במקביל השלמתי תואר אקדמי.
אני קם כל בוקר לעבודתי, אינני מטיל את פרנסתי על כלל הציבור.
אני דוגל בדמוקרטיה, חוגג את יום העצמאות ואינני נוהג לשרוף את דגל ישראל, לתקוף שוטרים או סתם להתפרע ולגרום נזקים כל אימת שאדמו"ר זה או אחר מורה לי לעשות כן.
אני מבין, אחרי ביקורך בבני ברק, עד כמה שגיתי ולא ניהלתי את חיי נכון.
אנא סלח לי על כך.
לפחות הרשה נא לי להמשיך לממן בעבודתי ובמיסים שלי את טובי הבנים הממיתים את עצמם מדי יום באוהלה של תורה.
בעזרת השם יבוא יום שבו כולם יחיו לפי דוגמתם, ואז נצטרך לחשוב מי יפרנס את מדינת ישראל ומי יגן עליה.
עד ליום מאושר זה, אנחנו, "חמורי המשיח", נוסיף לדאוג למשימות אלו.
מי יתן ויהיה זה טעם חיינו העלובים, נטולי הערכים: לשרת נאמנה את מלח הארץ מבני ברק.
כך אולי יהיה נשיא מדינתנו קצת גאה גם בנו.
 
 
בתודה על שיעור חשוב זה ובכבוד רב,
י. ע. (השם המלא שמור במערכת)

לכבוד נשיא המדינה,מר שמעון פרס.
 
כאזרח חילוני, שומר חוק, ששרת 13 שנה בצבא, משלם מיסים, עובד כל חיי ופעיל במסגרות שונות למען החברה, נפגעתי מאוד מדבריך בישיבת פוניבז' כפי שדווח במאמר בהארץ 12.03.10 (נחמיה שטרסלר | אם ישאלו את הנשיא).
במשך שנים רבות אני מלא הערכה לפועלך רב השנים בהקמה, בביסוס ובשגשוג המדינה ובראייתך הרחבה את הבעיות ואת הדרכים לפתרונן.
 
פתאום מצאתי את עצמי כחלק מהחילונים על ספסל הנאשמים בזה שלא יצרתי עבור החרדים מסגרות שמתאימות לאורך חייהם. ואני לתומי חשבתי שהתפיסה החילונית הפלורליסטית מכילה גם את החרדים, אם רק ירצו.
אבל הם לא רוצים. הם רוצים לשמור על הגיטו שלהם מפני ה"תרבות הרעה" של החילונים, הם לא מכירים במדינה ואפילו היה ויכוח אצלם אם לקבל אותך לביקור בישיבה.
האם אני אשם בכל זה?
האם אני אשם שכל הערכים היפים של חופש, שיוויון, זכויות אדם, פלורליזם, שיוויון לנשים ודמוקרטיה הם תועבה אצל החרדים.
בסיפור המפורסם על העגלה המלאה ועל העגלה הריקה - אין כל ספק שהתרבות החילונית, ממנה צמחה גם הציונות היא העגלה המלאה,היוצרת, התוססת והמתפתחת. לך אדוני הנשיא, יש חלק נכבד בעגלה זו ואני מלא הערכה לך על כך.
 
אני כן אשם כחילוני בזה שאפשרתי לחרדים להקים מוסדות חינוך ששוללים את הדמוקרטיה ואת הציונות וזאת על חשבון המדינה הציונית.
אני אשם בזה שנתתי להם פטור מגיוס לצבא שהיום מסכן את עוצמתו של צה"ל ומהווה חומה של דם בין חלקי העם.
 
אני רוצה לכפר על אשמה זו במאבק עיקש לבטל את מסגרות החינוך הניפרדות וליצור מסגרת חינוך אחת לכל ילדי המדינה.חילונים, דתיים, יהודים וערבים. במסגרת זו נלמד ערכי יסוד משותפים וגם נלמד להכיר ולכבד אחד את השני.
כמו כן אני רוצה לכפר על האשמה של ההשתמטות בחסותה מדינה ואני שותף למאבק לשירות לכל, תוך כדי התחשבות בצרכים מיוחדים של קבוצות מיוחדות אבל במסגרת השירות ולא באמצעות פטור.
 
ולסיום, איני יודע למה התכוונת שאמרת: "הייתי עושה הכל כדי שכל היהודים יכבדו את השבת". אבל זו ממש חדירה לתחום הפרט שאין מקומה במדינה שאתה כל כך עמלת להקימה. אני מכבד את השבת בטיולים בארץ היפה שלנו, בבילויים כאלו ואחרים, בעבודה אם יש צורך ובכל דבר שיעלה בדעתי בצורה חופשית ואני מתחייב להאבק ככל יכולתי במסגרת הדמוקרטיה, במי שיפגע בחופש הפרט שלי.
 
בכבוד רב,
 
מתי גוטמן, אזרח

לכב' כב' הנשיא שמעון פרס, שלום!
 
באמת הבנתי את רצונך לפרגן למארחיך אבל הפעם דבריך נראו לי רחוקים מדי מן המציאות ולא יכולתי שלא להעלב. עליתי לפני 57 שנים מאנגליה ועבדתי שנים רבות בפלחה, כפועל ייצור בבית חרושת וכמחנך ומנהל של בית ספר תיכון איזורי ביחד עם מילוי כל חובותי בצה"ל. אני לא העליתי בדעתי שאם אשב בצד ואקבל מן המדינה את מחייתי וגמול כספי נדיב עבור הקמת משפחה, אז בעבור מה שלא עשיתי למען הצרכים הקיומיים של המדינה, דווקא אז אזכה במיוחד לשבחים ממך, אדוני הנשיא.
 
מיותר לציין שיש לי אהדה רבה לציבורים שמקיימים לימוד ותרי"ג מצוות כמו הורי והוריהם ובכלל לכל בני האדם שחיים תוך נאמנות כנה עם השקפת עולם ובלי לכפות אמונתם על הזולת. אכן יש צורך רב ליצירת תנאי עבודה מתאימים, עם גמול הוגן, לרבים, רבים שמחפשים עבודה (לדוגמה, מוגבלים, אקדמאים ערבים ועוד מובטלים). חשוב להדגיש, יש משפחות רבות שמקיימות את המצוות, קלה כחמורה, ומתפרנסים ומשרתים בכבוד ומעל לכל, דואגות לחינוך ילדיהם במדעים, אנגלית, מתמטיקה וכ"ו כדי לאפשר להם להתפרנס ולא להיות נטל מביש על כלל הציבור.
 
ראוי להזכיר, גם על ידי הנשיא, את דברי הרמב"ם, שלימודי קודש מבלי להתפרנס הרי זה חילול הקודש.
 
לתשובתך אחכה בתקוה שמא אני עם כלל הציבור לא הבנו את דבריך.
 
בכבוד רב,
 
אברהם שומרוני

לכבוד נשיא המדינה שלום
 
אם הדברים המתפרסמים בעיתון הארץ במאמר של נחמיה שטרסלר
 http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1155974.html
 
אכן נכונים, ידע לו כבודו כי נפגעתי וגם בושתי ונכלמתי מאוד.
בין התגובות למאמר נחמיה שטרסלר מצאתי אחת קולעת במיוחד והרי היא לפנייך (בשינויים קלים):
 
הציונות האמיתית, זו של הרצל,ויצמן, ברוכוב, סירקין, בן גוריון ו(תתפלאו) אפילו ז`בוטינסקי דגלה בהוצאת היהודים מן הגטו, מן הפרזיטיות שכפתה עליהם דתם, מן הערכים המעוותים של התלמודיזם (עיקום העובדות, היפוך היוצרות, גזרה שווה וטרור רבני: "אפילו אומרים לך על ימין שמאל שמע להם"). היו אלה דווקא הציונים המקוריים שדיברו על ה"עברי" החדש: האדם העברי, הישוב העברי ואפילו בהפגנות נגד שלטון המנדט הבריטי דרשו "  עלייה חפשית ומדינה עברית". הבעייה היא שמאז, המהפכה הציונית גוועת כי הנהגת הישוב כללה אז וכוללת היום אנשים שנתקפו ברגשות אשמה על חורבנו של העולם שממנו הם ביקשו להתרחק ככל האפשר. הם הפילו את ריגשי האשם שלהם על המפעל המפואר שקם כאן בניצוחם. מיד לאחר קום המדינה כתב עקיבא ארנסט סימון את מסתו "האם עוד יהודים אנו?" (מדובר ביקה ממשפחה שמחציתה התנצרה) ובשנות ה-60 "גילתה" ממשלת ישראל את ה"תודעה" היהודית. ה"יהודים" (כלומר האורתודוקסיה) גילו מצידם את רפיסותם של ה"עברים" ולאחר 67 ניצלו רפיסות זו כדי להפוך אותה למקפצה היישר אל עכוזו של משיח השקר.....
 
עד כאן המגיב (מכנה עצמו אייזיק חריף). לא יכולתי לומר זאת טוב יותר ולכן הבאתי מדבריו.

אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה, חזור בך מהדברים והצהר כי:
התופעה שהחרדים מקימים מדינה של עולם ישן בתוך מדינה מודרנית צריכה להיפסק, עליהם להתגייס, ללמוד השכלה כללית ולצאת לעבוד.
 
בכבוד רב,
א.    כרמי

כבוד הנשיא פרס!
 
הציונות הקימה את ישראל בניגוד לשלטון החרדים, ששרר באירופה. האם רצה בן-גוריון בהגברת החינוך החרדי - עד לאיום על אושיות מדינתנו החילונית?
 
בגלל סיבות בלתי מובנות בעליל שבת לתמוך במחרחרי-הריב  עם עקרונות החופש החילוני. ישראל קמה כמדינה חופשית מהממסד הרבני. כליאתה המחודשת בעבדות לתיאוקרטים תביא מלחמת אחים ולשיבה לגלות אף אם במדינתנו העצמאית.
 
זכור את השנים 66-70 ו - 132-135- תפקיד הקיצונים בהקזת הדם, ובמלחמת האחים, שהביאו לאובדן הסוברניות, לחורבן ולפיזור האומה במשך אלפיים שנות סבל.
 
חזור בך. הנוסטלגיה לוישיבנו ולבאר סבך אינם מצדיקים את התמיכה באלה המובילים אותנו בדרך הטרגית ההיא.
 
אריה לוין

כבוד הנשיא שלי   
מר שמעון פרס,
 
שלום,
 
צר לי והאמת, נדהמתי כאשר קראתי את אשר אמרת בבני ברק כי אתה גאה! שהמדינה משחררת אנשים המבקשים ללמוד.
 
אתה עושה בכך חיץ בין חילוניים לדתיים! גם החילוניים מבקשים ללמוד, הם רק צריכים לשרת לפני כן בצבא, לאחר מכן למצוא עבודה, לשלם מסים גם עבור החרדים ולחיות בכפיה במדינה. ויש כפיה. בשום מדינה בעולם חוץ ממדינות מוסלמיות אין הכתבה לחילונים איך לחיות חיי אישות, אין מושג של עגונה, אין מושג של ממזר.
 
לדאבון לבי, אתה נתת תוקף לכל הדברים הרעים שמייצגים החרדים. וחבל. אתה גם הנשיא של חלק אחר מהעם  וקולך אינו נשמע להגן על חלק זה. הרב עובדיה יוסף אמר שהנספים בשואה הם נשמות חוטאות, ואת לא קמת והתקוממת, נשים עגונות אינן יכולות להקים משפחות כאשר בעליהן מקימים, ואתה לא התקוממת, ילדים מוכרזים כממזרים ללא סיבה כי כך החליטו גברים!!! לפני אלפי שנים כי קול הנשים לא נשמע אז ומאז הם מחזיקים את הנשים בצינוק הדת, ואתה לא מתקומם.
ויש עוד הרבה.
 
אתה גם הנשיא שלי, ואני לצערי, מאוכזבת מהמילים היוצאות מדל שפתיך.
 
בכבוד רב,
 
שלומית ללקין

לכבוד
נשיא מדינת ישראל
מר שמעון פרס,
א"נ,
האומנם אין להאשים את החרדים בכך שהם לא עובדים?
האם באמת אשמים בכך החילונים, שלא יצרו בעבורם תנאים?
ניתן אולי להאשים את החילוניים שנכנעו לכפייה הדתית אבל לא – שיצרו את התנאים לכך
הדברים צריכים להיאמר אף שהם גלויים לעין: מדינת ישראל קמה למרות החרדים, מדינת ישראל משגשגת למרות החרדים וחוששני שמדינת ישראל עלולה ליפול למרות החילונים.
כל מה שנחוץ בכדי שהרוע ינצח הוא שהאנשים הטובים ישתקו על אחת כמה וכמה כשהנשיא של הטובים הולך ומשבח את הרעים.
צבי

לכבוד הנשיא פרס
הייתי כעוס וזועם למשמע אוזניים בהתרפסותך לחברה החרדית.
המדינה צריכה לבחור האם רצונה להיות מדינה מתוקנת ככל העמים או להיות מדינת אירן.
במשך שנות המדינה יש השתתפות של מפלגות החרדיות בעיצוב המדינה והמפלגות רוצות להשפיע עד השפעה מוחלטת.
המפלגות החרדיות גודלות בכנסת במנדטים ואני לא רוצה לתאר מה יקרה אם הם יהיו 61 ח"כים.
למזלנו רק בחלק קטן של נושאים הם השפיעו אני לא רוצה לתאר מה היה קורה אם היו נותנים להם להשפיע יותר.
העת העתיקה עברה מזמן למזלינו גם ימי הביניים חלפו (דוגמא טובה להשפעת דת אחרת על אירופה כולה-הנצרות).
מדינה הלכה תיקח אותנו לא דור אחורה אלה שנות אור.
אם אתה בעד מדינת הלכה הכרז זאת, אם אתה בעד מדינה נאורה הכרז זאת מעל כל במה.
אי אפשר עם החרדים לדון הם לא רוצים לזוז מילימטר בדעותיהם להן אין לשמוע את דעותיהם ולהוציא אותם מהשיח- להפריד דת ומדינה.
כל הרוע והנזק בעולם גורמת הדת ולא רק היהודית אבל למה ללכת רחוק, המתנחלים עושים מה בראש שלהם ומשתמשים בדת לנימוק סיבותיהם.
אנא חזור בכך מהדברים שאמרת החילונים לא אשמים שכולם מחשיבים עצמם כשבט הלוי מתפללים ומישהו צריך לפרנסם, כמו שאמרתי אנחנו במאה ה -21 תדאג לפרנסתך בכך גם תעזור למדינה במיסוי המיסוי ירד בהרבה לכולם ואז תעשה מה שאתה רואה לנכון.
תודה על תשומת הלב
אלכס. ג אשדוד

מר פרס היקר,
 
איך אתה מצליח, כל פעם מחדש, במשך כל כך הרבה שנים
 
לעשות למען מדינת ישראל דברים גדולים ומופלאים וכשמגיעה  עת הלל ושבח לך,
 
אתה שוגה ופוגע  בציבור טוב, יצרני, רציני, ישראלי-במיטבו ?
 
איך אתה מצליח לפגוע כך בעצמך ולקומם עליך אנשים שאוהבים ומעריכים אותך ?
 
אפשר להקים על זה קתדרה לפסיכולוגיה באחת האוניברסיטאות היוקרתיות.
 
תהיה לנו בריא
 
ואולי אם כל כך טוב בישיבת פוניבז',  תעבור לשם ?
 
שיהיה לך רק טוב,
 
עפרה רם

פרס - עדיף שתתפטר כל עוד אתה צלול - מאשר שתגמור כשמה שיזכרו שגמרת כסנילי וחנפן. שלקק את החרדים העצלנים והאנטי ציונים
 
ד"ר אילן כבירי

לנשיא שמעון פרס,
 
בוש והיכלם על התחנפותך לחרדים!
התופעה שהחרדים מקימים מדינה של עולם ישן שאבד עליו הכלח - בתוך מדינה מודרנית חילונית צריכה להיפסק!!! עליהם להתגייס, ללמוד השכלה כללית, לצאת לעבוד ולהפסיק להיות פרזיטים וסמוכים על שולחן הציבור החילוני העמל!
די לכפייה הדתית-חרדית המתועבת!!!
הפרדת הדת מהמדינה - צו השעה!!!!!!!!!!!!!!

ניצן אביב

אין בפי מילים על צביעותו של הבן אדם הזה.
הוא לא פוליטיקאי הוא האבא שלהם הוא המציא את החנפנות והגועל נפש.
שכחת מה שעשה לרבין זכרונו לברכה ולאחר מותו שינה מאה ושמונים מעלות את דבריו.
עצוב מאד שהוא נשיא המדינה. דרך אגב אני מכירה אישית את אשתו היא ההפך ממונו. צנועה ישרה, לא פלא שעזבה אותו.

כל טוב וחג שמח
טלי בן דור
 
שמעון פרס!לפני דור התחנפת לגוש אמונים, בםבםטיה -והם קמו עלינו!
כיום אתה מתחנף לפנטיים החרדים, במעוזם - אינך חושש שגם הם יקומו עלינו?
בעצם, האם אתה, כנשיאנו, אכן בתוכנו?
 
שיהיה שלום על כולנו, ישראל בר-דוד